2019 BETTER HALF TOUR SCHEDULE

May 4, 2019

Portage Lakes, OH
Old State Park Ramp

Milton Magic

June 8, 2019

Lake Milton, OH
Jersey Street Ramp

THE WEEKEND GETAWAY

2018 Weekend Getaway - CHAMPS

July 27, 2019

Chautauqua Lake, NY
Long Point State Park

Smallie Smash

Chautauqua Lake NY - Smallmouth Fishing

September 7, 2019

Chautauqua Lake, NY
Long Point State Park

October 5, 2019

Portage Lakes, OH
Old State Park Ramp

Team Membership ~ $40

2019 BHT TEAM MEMBERSHIP

Fishing with the SAME PARTNER ALL YEAR?

^ Paid membership of both entrants is required to fish Better Half Tour events

Individual Membership ~ $20

2019 Individual / Single Membership

Fishing our events with DIFFERENT PARTNERS?
(Each angler  must be a member. Different partners qualify as different teams in the Points Championship)

Please Support Your Better Half Tour Sponsors - They Help Make ALL This Happen!

2019 Better Half Tour - Tournament Rosters

2019 SPRING FLING
MAY 4, 2019

SPRING FLING ROSTER:

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. K. Pierce & J. Pierce
  8. B. Conner & S. Conner
  9. L. Maruna & M. Maruna
  10. J. Metrick & J. Metrick
  11. J. Jones & R. Loveland
  12. C. Furr & A. Harmon
  13. J. O’Neill & A. Mammone
  14. T. Johnston & T. Johnston
  15.  S. Pettry & T. Wagner
  16. M. Baker & K. Baker
  17.  R. Trogdon & T. Trogdon
  18. R. Gotham & S. Gotham
  19. R. Zide & J. Zide
  20. D. Iorio & C. Micco
  21. C. Vandeborne & J. Whitaker
  22. R. Helmuth & J. Helmuth
  23. R. Harris & K. Harris
  24. G. Tanner & V. Tanner
  25. R. Edwards & V. Edwards
  26. D. Witherup & L. Witherup
  27. A. Kistler & J. Raach
  28. J. Johnson & M. Johnson
  29. K. Burke & R. Burke
  30. M. Amedeo & M. Wemyss
  31. E. Mcgrew & S. Mcgrew
  32. J. Glockner & J. Glockner
  33. J. Whitaker & C. Vendeborne
  34. E. Brown & S. Brown
  35. J. Smith & P. Smith
  36. C. Wright & A. Wright
  37. T. Csepe & S. Csepe
  38. P. Swegheimer & E. Weriger

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

2019 MILTON MAGIC
June 8, 2019

MILTON MAGIC ROSTER:

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. R. Helmuth & J. Helmuth
  8. R. Zide & J. Zide
  9. M. Baker & K. Baker
  10. l. Maruna & M. Maruna
  11. R. Edwards & V. Edwards
  12. A. Kistler & J. Raach
  13. R. Gotham & S. Gotham
  14. D. Witherup & L. Witherup
  15. D. Iorio & C. Micco
  16. G. Tanner & V. Tanner
  17. G. Wasko & P. Wasko
  18. S. Pettry & T. Wagner
  19. J. Galford & S. Galford
  20. B. Conner & S. Conner
  21. C. Wright & A. Wright
  22. J. White & P. White
  23. A. Lawler & M. Cappaher
  24. C. Vandeborne & J. Whitaker
  25. T. Johnson & T. Johnson
  26. K. Burke & R. Burke
  27. N. Meyerrose & M. Watkins
  28. J. O’Neill & A. Mammone
  29. B. Fuller & C. Gordon

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

Lake Milton Entry ~ 6-8-19

2019 WEEKEND GETAWAY
July 27, 2019

  1. B. Reed & J. Reed (L)
  2. M. Williams & M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. R. Helmuth & J. Helmuth
  8. T. Bury & K. Beck-Powell
  9. A. Kistler & J. Raach
  10. R. Gotham & S. Gotham
  11. S. Hughes & L. Hughes
  12. J. Metrick & J. Metrick
  13. J. O’Neill & A. Mammone
  14. K. Hout & J. Hout
  15. D. Iorio & C. Micco
  16. B. Burford & C. Burford
  17. J. Lipo & S. Lipo
  18. J. Galford & S. Galford
  19. M. Clay & A. Clay
  20. R. Edwards & V. Edwards
  21. S. Guenot & T. Guenot
  22. S. Planty & T. Planty
  23. T. Gannoe & M. Keas
  24. K. Burke & B. Burke
  25. E. McGrew & S. McGrew
  26. J. Pflugh & K. Melko
  27. T. Johnston & T. Johnson
  28. C. Jones & K. Jones
  29. K. Grimes & L. Grimes
  30. B. Fuller & C. Gordon
  31. C. Amhadian & J. Stoltz
  32. N. Prvonozac & T. Prvonozac

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

Weekend Getaway ~ 7-27-19

2019 SMALLIE SMASH
September 7, 2019

SMALLIE SMASH ROSTER

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. J. Browning & T. Kachinski
  8. R. Helmuth & J. Helmuth
  9. R. Gotham & S. Gotham
  10. L. Maruna & M. Maruna
  11. S. Guenot & T. Guenot
  12. A. Kistler & J. Raach
  13. D. Gray & G. Spirk
  14. J. Lipo & S. Lipo
  15. D. Iorio & C. Micco
  16. C. Ahmadian & J. Stoltz
  17. B. Conner & S. Conner
  18. . S. Pettry & T. Wagoner
  19. T. Johnson & T. Johnson
  20. Z. McKibben & H. Fuller
  21. G. Wasko & P. Wasko
  22. J. O’Neill & A. Mammone
  23. C. Jones & K. Jones

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

Smallie Smash ~ 9-7-19

2019 FALL CLASSIC
OCTOBER 5, 2019

FALL CLASSIC ROSTER

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. R. Helmuth & J. Helmuth
  8. P. Zavracky & S. Zavracky
  9. R. Gotham & S. Gotham
  10. L. Maruna & M. Maruna
  11. G. Tanner & V. Tanner
  12. S. Conner & B. Conner
  13. A. Kistler & J. Raach
  14. S. Pettry & T. Wagner
  15. E. Downs & Downs
  16. C. Furr & A. Furr
  17. D. Morris & B. Morris
  18. E. Mcgrew & S. Mcgrew
  19. J. Galford & S. Galford
  20. G. Wasko & P. Wasko
  21. M. Clay & L. Clay
  22.  Z. Young & M. Young
  23. D. Iorio & C. Micco
  24. B. Mckinnay & C. Lengemann
  25. R. Metzger & R. Metzger
  26. Z. McKibben & H. Fuller
  27. T. Johnson & T. Johnson
  28. D. Camp & C. Miller
  29. M. Bolitho & J. Bolitho
  30. A. Westrich & F. Westrich
  31. T. Csepe & C. Csepe
  32. J. O’Neill & A. Mammone

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

BHT Entry - October 5, 2019

2019 SPRING FLING
MAY 4, 2019
8:00am- 3:00p

RESULTS HERE

SPRING FLING ROSTER:

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. K. Pierce & J. Pierce
  8. B. Conner & S. Conner
  9. L. Maruna & M. Maruna
  10. J. Metrick & J. Metrick
  11. J. Jones & R. Loveland
  12. C. Furr & A. Harmon
  13. J. O’Neill & A. Mammone
  14. T. Johnston & T. Johnston
  15.  S. Pettry & T. Wagner
  16. M. Baker & K. Baker
  17.  R. Trogdon & T. Trogdon
  18. R. Gotham & S. Gotham
  19. R. Zide & J. Zide
  20. D. Iorio & C. Micco
  21. C. Vandeborne & J. Whitaker
  22. R. Helmuth & J. Helmuth
  23. R. Harris & K. Harris
  24. G. Tanner & V. Tanner
  25. R. Edwards & V. Edwards
  26. D. Witherup & L. Witherup
  27. A. Kistler & J. Raach
  28. J. Johnson & M. Johnson
  29. K. Burke & R. Burke
  30. M. Amedeo & M. Wemyss
  31. E. Mcgrew & S. Mcgrew
  32. J. Glockner & J. Glockner
  33. J. Whitaker & C. Vendeborne
  34. E. Brown & S. Brown
  35. J. Smith & P. Smith
  36. C. Wright & A. Wright
  37. T. Csepe & S. Csepe
  38. P. Swegheimer & E. Weriger

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

2019 MILTON MAGIC
June 8, 2019

8:00am- 3:00p

RESULTS HERE

MILTON MAGIC ROSTER:

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. R. Helmuth & J. Helmuth
  8. R. Zide & J. Zide
  9. M. Baker & K. Baker
  10. l. Maruna & M. Maruna
  11. R. Edwards & V. Edwards
  12. A. Kistler & J. Raach
  13. R. Gotham & S. Gotham
  14. D. Witherup & L. Witherup
  15. D. Iorio & C. Micco
  16. G. Tanner & V. Tanner
  17. G. Wasko & P. Wasko
  18. S. Pettry & T. Wagner
  19. J. Galford & S. Galford
  20. B. Conner & S. Conner
  21. C. Wright & A. Wright
  22. J. White & P. White
  23. A. Lawler & M. Cappaher
  24. C. Vandeborne & J. Whitaker
  25. T. Johnson & T. Johnson
  26. K. Burke & R. Burke
  27. N. Meyerrose & M. Watkins
  28. J. O’Neill & A. Mammone
  29. B. Fuller & C. Gordon

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

2019 WEEKEND GETAWAY
July 27, 2019

8:00am- 3:00p

RESULTS HERE

WEEKEND GETAWAY ROSTER:

  1. B. Reed & J. Reed (L)
  2. M. Williams & M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. R. Helmuth & J. Helmuth
  8. T. Bury & K. Beck-Powell
  9. A. Kistler & J. Raach
  10. R. Gotham & S. Gotham
  11. S. Hughes & L. Hughes
  12. J. Metrick & J. Metrick
  13. J. O’Neill & A. Mammone
  14. K. Hout & J. Hout
  15. D. Iorio & C. Micco
  16. B. Burford & C. Burford
  17. J. Lipo & S. Lipo
  18. J. Galford & S. Galford
  19. M. Clay & A. Clay
  20. R. Edwards & V. Edwards
  21. S. Guenot & T. Guenot
  22. S. Planty & T. Planty
  23. T. Gannoe & M. Keas
  24. K. Burke & B. Burke
  25. E. McGrew & S. McGrew
  26. J. Pflugh & K. Melko
  27. T. Johnston & T. Johnson
  28. C. Jones & K. Jones
  29. K. Grimes & L. Grimes
  30. B. Fuller & C. Gordon
  31. C. Ahmadian & J. Stoltz
  32. N. Prvonozac & T. Prvonozac

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

2019 SMALLIE SMASH
September 7, 2019
8:00am- 3:00p

ONLINE SIGN UP

SMALLIE SMASH ROSTER

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. J. Browning & T. Kachinski
  8. R. Helmuth & J. Helmuth
  9. R. Gotham & S. Gotham
  10. L. Maruna & M. Maruna
  11. S. Guenot & T. Guenot
  12. A. Kistler & J. Raach
  13. D. Gray & G. Spirk
  14. J. Lipo & S. Lipo
  15. D. Iorio & C. Micco
  16. C. Ahmadian & J. Stoltz
  17. B. Conner & S. Conner
  18. . S. Pettry & T. Wagoner
  19. T. Johnson & T. Johnson
  20. Z. McKibben & H. Fuller
  21. G. Wasko & P. Wasko
  22. J. O’Neill & A. Mammone
  23. C. Jones & K. Jones

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

Smallie Smash ~ 9-7-19

2019 FALL CLASSIC
OCTOBER 5, 2019
8:00am- 3:00p

ONLINE SIGN UP

FALL CLASSIC ROSTER

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. R. Helmuth & J. Helmuth
  8. P. Zavracky & S. Zavracky
  9. R. Gotham & S. Gotham
  10. L. Maruna & M. Maruna
  11. G. Tanner & V. Tanner
  12. S. Conner & B. Conner
  13. A. Kistler & J. Raach
  14. S. Pettry & T. Wagner
  15. E. Downs & Downs
  16. C. Furr & A. Furr
  17. D. Morris & B. Morris
  18. E. Mcgrew & S. Mcgrew
  19. J. Galford & S. Galford
  20. G. Wasko & P. Wasko
  21. M. Clay & L. Clay
  22.  Z. Young & M. Young
  23. D. Iorio & C. Micco
  24. B. Mckinnay & C. Lengemann
  25. R. Metzger & R. Metzger
  26. Z. McKibben & H. Fuller
  27. T. Johnson & T. Johnson
  28. D. Camp & C. Miller
  29. M. Bolitho & J. Bolitho
  30. A. Westrich & F. Westrich
  31. T. Csepe & C. Csepe
  32. J. O’Neill & A. Mammone

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

BHT Entry - October 5, 2019

2019 SPRING FLING
MAY 4, 2019
8:00am- 3:00p

RESULTS HERE

SPRING FLING ROSTER:

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. K. Pierce & J. Pierce
  8. B. Conner & S. Conner
  9. L. Maruna & M. Maruna
  10. J. Metrick & J. Metrick
  11. J. Jones & R. Loveland
  12. C. Furr & A. Harmon
  13. J. O’Neill & A. Mammone
  14. T. Johnston & T. Johnston
  15.  S. Pettry & T. Wagner
  16. M. Baker & K. Baker
  17.  R. Trogdon & T. Trogdon
  18. R. Gotham & S. Gotham
  19. R. Zide & J. Zide
  20. D. Iorio & C. Micco
  21. C. Vandeborne & J. Whitaker
  22. R. Helmuth & J. Helmuth
  23. R. Harris & K. Harris
  24. G. Tanner & V. Tanner
  25. R. Edwards & V. Edwards
  26. D. Witherup & L. Witherup
  27. A. Kistler & J. Raach
  28. J. Johnson & M. Johnson
  29. K. Burke & R. Burke
  30. M. Amedeo & M. Wemyss
  31. E. Mcgrew & S. Mcgrew
  32. J. Glockner & J. Glockner
  33. J. Whitaker & C. Vendeborne
  34. E. Brown & S. Brown
  35. J. Smith & P. Smith
  36. C. Wright & A. Wright
  37. T. Csepe & S. Csepe
  38. P. Swegheimer & E. Weriger

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

2019 MILTON MAGIC
June 8, 2019

8:00am- 3:00p

RESULTS HERE

MILTON MAGIC ROSTER:

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. R. Helmuth & J. Helmuth
  8. R. Zide & J. Zide
  9. M. Baker & K. Baker
  10. l. Maruna & M. Maruna
  11. R. Edwards & V. Edwards
  12. A. Kistler & J. Raach
  13. R. Gotham & S. Gotham
  14. D. Witherup & L. Witherup
  15. D. Iorio & C. Micco
  16. G. Tanner & V. Tanner
  17. G. Wasko & P. Wasko
  18. S. Pettry & T. Wagner
  19. J. Galford & S. Galford
  20. B. Conner & S. Conner
  21. C. Wright & A. Wright
  22. J. White & P. White
  23. A. Lawler & M. Cappaher
  24. C. Vandeborne & J. Whitaker
  25. T. Johnson & T. Johnson
  26. K. Burke & R. Burke
  27. N. Meyerrose & M. Watkins
  28. J. O’Neill & A. Mammone
  29. B. Fuller & C. Gordon

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

2019 WEEKEND GETAWAY
July 27, 2019

8:00am- 3:00p

RESULTS HERE

WEEKEND GETAWAY ROSTER:

  1. B. Reed & J. Reed (L)
  2. M. Williams & M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. R. Helmuth & J. Helmuth
  8. T. Bury & K. Beck-Powell
  9. A. Kistler & J. Raach
  10. R. Gotham & S. Gotham
  11. S. Hughes & L. Hughes
  12. J. Metrick & J. Metrick
  13. J. O’Neill & A. Mammone
  14. K. Hout & J. Hout
  15. D. Iorio & C. Micco
  16. B. Burford & C. Burford
  17. J. Lipo & S. Lipo
  18. J. Galford & S. Galford
  19. M. Clay & A. Clay
  20. R. Edwards & V. Edwards
  21. S. Guenot & T. Guenot
  22. S. Planty & T. Planty
  23. T. Gannoe & M. Keas
  24. K. Burke & B. Burke
  25. E. McGrew & S. McGrew
  26. J. Pflugh & K. Melko
  27. T. Johnston & T. Johnson
  28. C. Jones & K. Jones
  29. K. Grimes & L. Grimes
  30. B. Fuller & C. Gordon
  31. C. Ahmadian & J. Stoltz
  32. N. Prvonozac & T. Prvonozac

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

2019 SMALLIE SMASH
September 7, 2019
8:00am- 3:00p

ONLINE SIGN UP

SMALLIE SMASH ROSTER

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. J. Browning & T. Kachinski
  8. R. Helmuth & J. Helmuth
  9. R. Gotham & S. Gotham
  10. L. Maruna & M. Maruna
  11. S. Guenot & T. Guenot
  12. A. Kistler & J. Raach
  13. D. Gray & G. Spirk
  14. J. Lipo & S. Lipo
  15. D. Iorio & C. Micco
  16. C. Ahmadian & J. Stoltz
  17. B. Conner & S. Conner
  18. . S. Pettry & T. Wagoner
  19. T. Johnson & T. Johnson
  20. Z. McKibben & H. Fuller
  21. G. Wasko & P. Wasko
  22. J. O’Neill & A. Mammone
  23. C. Jones & K. Jones

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

Smallie Smash ~ 9-7-19

2019 FALL CLASSIC
OCTOBER 5, 2019
8:00am- 3:00p

ONLINE SIGN UP

FALL CLASSIC ROSTER

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. R. Helmuth & J. Helmuth
  8. P. Zavracky & S. Zavracky
  9. R. Gotham & S. Gotham
  10. L. Maruna & M. Maruna
  11. G. Tanner & V. Tanner
  12. S. Conner & B. Conner
  13. A. Kistler & J. Raach
  14. S. Pettry & T. Wagner
  15. E. Downs & Downs
  16. C. Furr & A. Furr
  17. D. Morris & B. Morris
  18. E. Mcgrew & S. Mcgrew
  19. J. Galford & S. Galford
  20. G. Wasko & P. Wasko
  21. M. Clay & L. Clay
  22.  Z. Young & M. Young
  23. D. Iorio & C. Micco
  24. B. Mckinnay & C. Lengemann
  25. R. Metzger & R. Metzger
  26. Z. McKibben & H. Fuller
  27. T. Johnson & T. Johnson
  28. D. Camp & C. Miller
  29. M. Bolitho & J. Bolitho
  30. A. Westrich & F. Westrich
  31. T. Csepe & C. Csepe
  32. J. O’Neill & A. Mammone

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

BHT Entry - October 5, 2019

2019 SPRING FLING
MAY 4, 2019
8:00am- 3:00p

RESULTS HERE

SPRING FLING ROSTER:

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. K. Pierce & J. Pierce
  8. B. Conner & S. Conner
  9. L. Maruna & M. Maruna
  10. J. Metrick & J. Metrick
  11. J. Jones & R. Loveland
  12. C. Furr & A. Harmon
  13. J. O’Neill & A. Mammone
  14. T. Johnston & T. Johnston
  15.  S. Pettry & T. Wagner
  16. M. Baker & K. Baker
  17.  R. Trogdon & T. Trogdon
  18. R. Gotham & S. Gotham
  19. R. Zide & J. Zide
  20. D. Iorio & C. Micco
  21. C. Vandeborne & J. Whitaker
  22. R. Helmuth & J. Helmuth
  23. R. Harris & K. Harris
  24. G. Tanner & V. Tanner
  25. R. Edwards & V. Edwards
  26. D. Witherup & L. Witherup
  27. A. Kistler & J. Raach
  28. J. Johnson & M. Johnson
  29. K. Burke & R. Burke
  30. M. Amedeo & M. Wemyss
  31. E. Mcgrew & S. Mcgrew
  32. J. Glockner & J. Glockner
  33. J. Whitaker & C. Vendeborne
  34. E. Brown & S. Brown
  35. J. Smith & P. Smith
  36. C. Wright & A. Wright
  37. T. Csepe & S. Csepe
  38. P. Swegheimer & E. Weriger

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

2019 MILTON MAGIC
June 8, 2019

8:00am- 3:00p

RESULTS HERE

MILTON MAGIC ROSTER:

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. R. Helmuth & J. Helmuth
  8. R. Zide & J. Zide
  9. M. Baker & K. Baker
  10. l. Maruna & M. Maruna
  11. R. Edwards & V. Edwards
  12. A. Kistler & J. Raach
  13. R. Gotham & S. Gotham
  14. D. Witherup & L. Witherup
  15. D. Iorio & C. Micco
  16. G. Tanner & V. Tanner
  17. G. Wasko & P. Wasko
  18. S. Pettry & T. Wagner
  19. J. Galford & S. Galford
  20. B. Conner & S. Conner
  21. C. Wright & A. Wright
  22. J. White & P. White
  23. A. Lawler & M. Cappaher
  24. C. Vandeborne & J. Whitaker
  25. T. Johnson & T. Johnson
  26. K. Burke & R. Burke
  27. N. Meyerrose & M. Watkins
  28. J. O’Neill & A. Mammone
  29. B. Fuller & C. Gordon

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

2019 WEEKEND GETAWAY
July 27, 2019

8:00am- 3:00p

RESULTS HERE

WEEKEND GETAWAY ROSTER:

  1. B. Reed & J. Reed (L)
  2. M. Williams & M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. R. Helmuth & J. Helmuth
  8. T. Bury & K. Beck-Powell
  9. A. Kistler & J. Raach
  10. R. Gotham & S. Gotham
  11. S. Hughes & L. Hughes
  12. J. Metrick & J. Metrick
  13. J. O’Neill & A. Mammone
  14. K. Hout & J. Hout
  15. D. Iorio & C. Micco
  16. B. Burford & C. Burford
  17. J. Lipo & S. Lipo
  18. J. Galford & S. Galford
  19. M. Clay & A. Clay
  20. R. Edwards & V. Edwards
  21. S. Guenot & T. Guenot
  22. S. Planty & T. Planty
  23. T. Gannoe & M. Keas
  24. K. Burke & B. Burke
  25. E. McGrew & S. McGrew
  26. J. Pflugh & K. Melko
  27. T. Johnston & T. Johnson
  28. C. Jones & K. Jones
  29. K. Grimes & L. Grimes
  30. B. Fuller & C. Gordon
  31. C. Ahmadian & J. Stoltz
  32. N. Prvonozac & T. Prvonozac

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

2019 SMALLIE SMASH
September 7, 2019
8:00am- 3:00p

ONLINE SIGN UP

SMALLIE SMASH ROSTER

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. J. Browning & T. Kachinski
  8. R. Helmuth & J. Helmuth
  9. R. Gotham & S. Gotham
  10. L. Maruna & M. Maruna
  11. S. Guenot & T. Guenot
  12. A. Kistler & J. Raach
  13. D. Gray & G. Spirk
  14. J. Lipo & S. Lipo
  15. D. Iorio & C. Micco
  16. C. Ahmadian & J. Stoltz
  17. B. Conner & S. Conner
  18. . S. Pettry & T. Wagoner
  19. T. Johnson & T. Johnson
  20. Z. McKibben & H. Fuller
  21. G. Wasko & P. Wasko
  22. J. O’Neill & A. Mammone
  23. C. Jones & K. Jones

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

Smallie Smash ~ 9-7-19

2019 FALL CLASSIC
OCTOBER 5, 2019
8:00am- 3:00p

ONLINE SIGN UP

FALL CLASSIC ROSTER

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. R. Helmuth & J. Helmuth
  8. P. Zavracky & S. Zavracky
  9. R. Gotham & S. Gotham
  10. L. Maruna & M. Maruna
  11. G. Tanner & V. Tanner
  12. S. Conner & B. Conner
  13. A. Kistler & J. Raach
  14. S. Pettry & T. Wagner
  15. E. Downs & Downs
  16. C. Furr & A. Furr
  17. D. Morris & B. Morris
  18. E. Mcgrew & S. Mcgrew
  19. J. Galford & S. Galford
  20. G. Wasko & P. Wasko
  21. M. Clay & L. Clay
  22.  Z. Young & M. Young
  23. D. Iorio & C. Micco
  24. B. Mckinnay & C. Lengemann
  25. R. Metzger & R. Metzger
  26. Z. McKibben & H. Fuller
  27. T. Johnson & T. Johnson
  28. D. Camp & C. Miller
  29. M. Bolitho & J. Bolitho
  30. A. Westrich & F. Westrich
  31. T. Csepe & C. Csepe
  32. J. O’Neill & A. Mammone

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

BHT Entry - October 5, 2019

2019 SPRING FLING
MAY 4, 2019
8:00am- 3:00p

RESULTS HERE

SPRING FLING ROSTER:

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. K. Pierce & J. Pierce
  8. B. Conner & S. Conner
  9. L. Maruna & M. Maruna
  10. J. Metrick & J. Metrick
  11. J. Jones & R. Loveland
  12. C. Furr & A. Harmon
  13. J. O’Neill & A. Mammone
  14. T. Johnston & T. Johnston
  15.  S. Pettry & T. Wagner
  16. M. Baker & K. Baker
  17.  R. Trogdon & T. Trogdon
  18. R. Gotham & S. Gotham
  19. R. Zide & J. Zide
  20. D. Iorio & C. Micco
  21. C. Vandeborne & J. Whitaker
  22. R. Helmuth & J. Helmuth
  23. R. Harris & K. Harris
  24. G. Tanner & V. Tanner
  25. R. Edwards & V. Edwards
  26. D. Witherup & L. Witherup
  27. A. Kistler & J. Raach
  28. J. Johnson & M. Johnson
  29. K. Burke & R. Burke
  30. M. Amedeo & M. Wemyss
  31. E. Mcgrew & S. Mcgrew
  32. J. Glockner & J. Glockner
  33. J. Whitaker & C. Vendeborne
  34. E. Brown & S. Brown
  35. J. Smith & P. Smith
  36. C. Wright & A. Wright
  37. T. Csepe & S. Csepe
  38. P. Swegheimer & E. Weriger

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

2019 MILTON MAGIC
June 8, 2019

8:00am- 3:00p

RESULTS HERE

MILTON MAGIC ROSTER:

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. R. Helmuth & J. Helmuth
  8. R. Zide & J. Zide
  9. M. Baker & K. Baker
  10. l. Maruna & M. Maruna
  11. R. Edwards & V. Edwards
  12. A. Kistler & J. Raach
  13. R. Gotham & S. Gotham
  14. D. Witherup & L. Witherup
  15. D. Iorio & C. Micco
  16. G. Tanner & V. Tanner
  17. G. Wasko & P. Wasko
  18. S. Pettry & T. Wagner
  19. J. Galford & S. Galford
  20. B. Conner & S. Conner
  21. C. Wright & A. Wright
  22. J. White & P. White
  23. A. Lawler & M. Cappaher
  24. C. Vandeborne & J. Whitaker
  25. T. Johnson & T. Johnson
  26. K. Burke & R. Burke
  27. N. Meyerrose & M. Watkins
  28. J. O’Neill & A. Mammone
  29. B. Fuller & C. Gordon

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

2019 WEEKEND GETAWAY
July 27, 2019

8:00am- 3:00p

RESULTS HERE

WEEKEND GETAWAY ROSTER:

  1. B. Reed & J. Reed (L)
  2. M. Williams & M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. R. Helmuth & J. Helmuth
  8. T. Bury & K. Beck-Powell
  9. A. Kistler & J. Raach
  10. R. Gotham & S. Gotham
  11. S. Hughes & L. Hughes
  12. J. Metrick & J. Metrick
  13. J. O’Neill & A. Mammone
  14. K. Hout & J. Hout
  15. D. Iorio & C. Micco
  16. B. Burford & C. Burford
  17. J. Lipo & S. Lipo
  18. J. Galford & S. Galford
  19. M. Clay & A. Clay
  20. R. Edwards & V. Edwards
  21. S. Guenot & T. Guenot
  22. S. Planty & T. Planty
  23. T. Gannoe & M. Keas
  24. K. Burke & B. Burke
  25. E. McGrew & S. McGrew
  26. J. Pflugh & K. Melko
  27. T. Johnston & T. Johnson
  28. C. Jones & K. Jones
  29. K. Grimes & L. Grimes
  30. B. Fuller & C. Gordon
  31. C. Ahmadian & J. Stoltz
  32. N. Prvonozac & T. Prvonozac

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

2019 SMALLIE SMASH
September 7, 2019
8:00am- 3:00p

ONLINE SIGN UP

SMALLIE SMASH ROSTER

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. J. Browning & T. Kachinski
  8. R. Helmuth & J. Helmuth
  9. R. Gotham & S. Gotham
  10. L. Maruna & M. Maruna
  11. S. Guenot & T. Guenot
  12. A. Kistler & J. Raach
  13. D. Gray & G. Spirk
  14. J. Lipo & S. Lipo
  15. D. Iorio & C. Micco
  16. C. Ahmadian & J. Stoltz
  17. B. Conner & S. Conner
  18. . S. Pettry & T. Wagoner
  19. T. Johnson & T. Johnson
  20. Z. McKibben & H. Fuller
  21. G. Wasko & P. Wasko
  22. J. O’Neill & A. Mammone
  23. C. Jones & K. Jones

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

Smallie Smash ~ 9-7-19

2019 FALL CLASSIC
OCTOBER 5, 2019
8:00am- 3:00p

ONLINE SIGN UP

FALL CLASSIC ROSTER

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. R. Helmuth & J. Helmuth
  8. P. Zavracky & S. Zavracky
  9. R. Gotham & S. Gotham
  10. L. Maruna & M. Maruna
  11. G. Tanner & V. Tanner
  12. S. Conner & B. Conner
  13. A. Kistler & J. Raach
  14. S. Pettry & T. Wagner
  15. E. Downs & Downs
  16. C. Furr & A. Furr
  17. D. Morris & B. Morris
  18. E. Mcgrew & S. Mcgrew
  19. J. Galford & S. Galford
  20. G. Wasko & P. Wasko
  21. M. Clay & L. Clay
  22.  Z. Young & M. Young
  23. D. Iorio & C. Micco
  24. B. Mckinnay & C. Lengemann
  25. R. Metzger & R. Metzger
  26. Z. McKibben & H. Fuller
  27. T. Johnson & T. Johnson
  28. D. Camp & C. Miller
  29. M. Bolitho & J. Bolitho
  30. A. Westrich & F. Westrich
  31. T. Csepe & C. Csepe
  32. J. O’Neill & A. Mammone

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

BHT Entry - October 5, 2019

2019 SPRING FLING
MAY 4, 2019
8:00am- 3:00p

RESULTS HERE

SPRING FLING ROSTER:

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. K. Pierce & J. Pierce
  8. B. Conner & S. Conner
  9. L. Maruna & M. Maruna
  10. J. Metrick & J. Metrick
  11. J. Jones & R. Loveland
  12. C. Furr & A. Harmon
  13. J. O’Neill & A. Mammone
  14. T. Johnston & T. Johnston
  15.  S. Pettry & T. Wagner
  16. M. Baker & K. Baker
  17.  R. Trogdon & T. Trogdon
  18. R. Gotham & S. Gotham
  19. R. Zide & J. Zide
  20. D. Iorio & C. Micco
  21. C. Vandeborne & J. Whitaker
  22. R. Helmuth & J. Helmuth
  23. R. Harris & K. Harris
  24. G. Tanner & V. Tanner
  25. R. Edwards & V. Edwards
  26. D. Witherup & L. Witherup
  27. A. Kistler & J. Raach
  28. J. Johnson & M. Johnson
  29. K. Burke & R. Burke
  30. M. Amedeo & M. Wemyss
  31. E. Mcgrew & S. Mcgrew
  32. J. Glockner & J. Glockner
  33. J. Whitaker & C. Vendeborne
  34. E. Brown & S. Brown
  35. J. Smith & P. Smith
  36. C. Wright & A. Wright
  37. T. Csepe & S. Csepe
  38. P. Swegheimer & E. Weriger

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

2019 MILTON MAGIC
June 8, 2019

8:00am- 3:00p

RESULTS HERE

MILTON MAGIC ROSTER:

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. R. Helmuth & J. Helmuth
  8. R. Zide & J. Zide
  9. M. Baker & K. Baker
  10. l. Maruna & M. Maruna
  11. R. Edwards & V. Edwards
  12. A. Kistler & J. Raach
  13. R. Gotham & S. Gotham
  14. D. Witherup & L. Witherup
  15. D. Iorio & C. Micco
  16. G. Tanner & V. Tanner
  17. G. Wasko & P. Wasko
  18. S. Pettry & T. Wagner
  19. J. Galford & S. Galford
  20. B. Conner & S. Conner
  21. C. Wright & A. Wright
  22. J. White & P. White
  23. A. Lawler & M. Cappaher
  24. C. Vandeborne & J. Whitaker
  25. T. Johnson & T. Johnson
  26. K. Burke & R. Burke
  27. N. Meyerrose & M. Watkins
  28. J. O’Neill & A. Mammone
  29. B. Fuller & C. Gordon

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

2019 WEEKEND GETAWAY
July 27, 2019

8:00am- 3:00p

RESULTS HERE

WEEKEND GETAWAY ROSTER:

  1. B. Reed & J. Reed (L)
  2. M. Williams & M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. R. Helmuth & J. Helmuth
  8. T. Bury & K. Beck-Powell
  9. A. Kistler & J. Raach
  10. R. Gotham & S. Gotham
  11. S. Hughes & L. Hughes
  12. J. Metrick & J. Metrick
  13. J. O’Neill & A. Mammone
  14. K. Hout & J. Hout
  15. D. Iorio & C. Micco
  16. B. Burford & C. Burford
  17. J. Lipo & S. Lipo
  18. J. Galford & S. Galford
  19. M. Clay & A. Clay
  20. R. Edwards & V. Edwards
  21. S. Guenot & T. Guenot
  22. S. Planty & T. Planty
  23. T. Gannoe & M. Keas
  24. K. Burke & B. Burke
  25. E. McGrew & S. McGrew
  26. J. Pflugh & K. Melko
  27. T. Johnston & T. Johnson
  28. C. Jones & K. Jones
  29. K. Grimes & L. Grimes
  30. B. Fuller & C. Gordon
  31. C. Ahmadian & J. Stoltz
  32. N. Prvonozac & T. Prvonozac

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

2019 SMALLIE SMASH
September 7, 2019
8:00am- 3:00p

ONLINE SIGN UP

SMALLIE SMASH ROSTER

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. J. Browning & T. Kachinski
  8. R. Helmuth & J. Helmuth
  9. R. Gotham & S. Gotham
  10. L. Maruna & M. Maruna
  11. S. Guenot & T. Guenot
  12. A. Kistler & J. Raach
  13. D. Gray & G. Spirk
  14. J. Lipo & S. Lipo
  15. D. Iorio & C. Micco
  16. C. Ahmadian & J. Stoltz
  17. B. Conner & S. Conner
  18. . S. Pettry & T. Wagoner
  19. T. Johnson & T. Johnson
  20. Z. McKibben & H. Fuller
  21. G. Wasko & P. Wasko
  22. J. O’Neill & A. Mammone
  23. C. Jones & K. Jones

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

Smallie Smash ~ 9-7-19

2019 FALL CLASSIC
OCTOBER 5, 2019
8:00am- 3:00p

ONLINE SIGN UP

FALL CLASSIC ROSTER

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. R. Helmuth & J. Helmuth
  8. P. Zavracky & S. Zavracky
  9. R. Gotham & S. Gotham
  10. L. Maruna & M. Maruna
  11. G. Tanner & V. Tanner
  12. S. Conner & B. Conner
  13. A. Kistler & J. Raach
  14. S. Pettry & T. Wagner
  15. E. Downs & Downs
  16. C. Furr & A. Furr
  17. D. Morris & B. Morris
  18. E. Mcgrew & S. Mcgrew
  19. J. Galford & S. Galford
  20. G. Wasko & P. Wasko
  21. M. Clay & L. Clay
  22.  Z. Young & M. Young
  23. D. Iorio & C. Micco
  24. B. Mckinnay & C. Lengemann
  25. R. Metzger & R. Metzger
  26. Z. McKibben & H. Fuller
  27. T. Johnson & T. Johnson
  28. D. Camp & C. Miller
  29. M. Bolitho & J. Bolitho
  30. A. Westrich & F. Westrich
  31. T. Csepe & C. Csepe
  32. J. O’Neill & A. Mammone

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

BHT Entry - October 5, 2019

2019 SPRING FLING
MAY 4, 2019
8:00am- 3:00p

RESULTS HERE

SPRING FLING ROSTER:

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. K. Pierce & J. Pierce
  8. B. Conner & S. Conner
  9. L. Maruna & M. Maruna
  10. J. Metrick & J. Metrick
  11. J. Jones & R. Loveland
  12. C. Furr & A. Harmon
  13. J. O’Neill & A. Mammone
  14. T. Johnston & T. Johnston
  15.  S. Pettry & T. Wagner
  16. M. Baker & K. Baker
  17.  R. Trogdon & T. Trogdon
  18. R. Gotham & S. Gotham
  19. R. Zide & J. Zide
  20. D. Iorio & C. Micco
  21. C. Vandeborne & J. Whitaker
  22. R. Helmuth & J. Helmuth
  23. R. Harris & K. Harris
  24. G. Tanner & V. Tanner
  25. R. Edwards & V. Edwards
  26. D. Witherup & L. Witherup
  27. A. Kistler & J. Raach
  28. J. Johnson & M. Johnson
  29. K. Burke & R. Burke
  30. M. Amedeo & M. Wemyss
  31. E. Mcgrew & S. Mcgrew
  32. J. Glockner & J. Glockner
  33. J. Whitaker & C. Vendeborne
  34. E. Brown & S. Brown
  35. J. Smith & P. Smith
  36. C. Wright & A. Wright
  37. T. Csepe & S. Csepe
  38. P. Swegheimer & E. Weriger

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

2019 MILTON MAGIC
June 8, 2019

8:00am- 3:00p

RESULTS HERE

MILTON MAGIC ROSTER:

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. R. Helmuth & J. Helmuth
  8. R. Zide & J. Zide
  9. M. Baker & K. Baker
  10. l. Maruna & M. Maruna
  11. R. Edwards & V. Edwards
  12. A. Kistler & J. Raach
  13. R. Gotham & S. Gotham
  14. D. Witherup & L. Witherup
  15. D. Iorio & C. Micco
  16. G. Tanner & V. Tanner
  17. G. Wasko & P. Wasko
  18. S. Pettry & T. Wagner
  19. J. Galford & S. Galford
  20. B. Conner & S. Conner
  21. C. Wright & A. Wright
  22. J. White & P. White
  23. A. Lawler & M. Cappaher
  24. C. Vandeborne & J. Whitaker
  25. T. Johnson & T. Johnson
  26. K. Burke & R. Burke
  27. N. Meyerrose & M. Watkins
  28. J. O’Neill & A. Mammone
  29. B. Fuller & C. Gordon

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

2019 WEEKEND GETAWAY
July 27, 2019

8:00am- 3:00p

RESULTS HERE

WEEKEND GETAWAY ROSTER:

  1. B. Reed & J. Reed (L)
  2. M. Williams & M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. R. Helmuth & J. Helmuth
  8. T. Bury & K. Beck-Powell
  9. A. Kistler & J. Raach
  10. R. Gotham & S. Gotham
  11. S. Hughes & L. Hughes
  12. J. Metrick & J. Metrick
  13. J. O’Neill & A. Mammone
  14. K. Hout & J. Hout
  15. D. Iorio & C. Micco
  16. B. Burford & C. Burford
  17. J. Lipo & S. Lipo
  18. J. Galford & S. Galford
  19. M. Clay & A. Clay
  20. R. Edwards & V. Edwards
  21. S. Guenot & T. Guenot
  22. S. Planty & T. Planty
  23. T. Gannoe & M. Keas
  24. K. Burke & B. Burke
  25. E. McGrew & S. McGrew
  26. J. Pflugh & K. Melko
  27. T. Johnston & T. Johnson
  28. C. Jones & K. Jones
  29. K. Grimes & L. Grimes
  30. B. Fuller & C. Gordon
  31. C. Ahmadian & J. Stoltz
  32. N. Prvonozac & T. Prvonozac

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

2019 SMALLIE SMASH
September 7, 2019
8:00am- 3:00p

ONLINE SIGN UP

SMALLIE SMASH ROSTER

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. J. Browning & T. Kachinski
  8. R. Helmuth & J. Helmuth
  9. R. Gotham & S. Gotham
  10. L. Maruna & M. Maruna
  11. S. Guenot & T. Guenot
  12. A. Kistler & J. Raach
  13. D. Gray & G. Spirk
  14. J. Lipo & S. Lipo
  15. D. Iorio & C. Micco
  16. C. Ahmadian & J. Stoltz
  17. B. Conner & S. Conner
  18. . S. Pettry & T. Wagoner
  19. T. Johnson & T. Johnson
  20. Z. McKibben & H. Fuller
  21. G. Wasko & P. Wasko
  22. J. O’Neill & A. Mammone
  23. C. Jones & K. Jones

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

Smallie Smash ~ 9-7-19

2019 FALL CLASSIC
OCTOBER 5, 2019
8:00am- 3:00p

ONLINE SIGN UP

FALL CLASSIC ROSTER

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. R. Helmuth & J. Helmuth
  8. P. Zavracky & S. Zavracky
  9. R. Gotham & S. Gotham
  10. L. Maruna & M. Maruna
  11. G. Tanner & V. Tanner
  12. S. Conner & B. Conner
  13. A. Kistler & J. Raach
  14. S. Pettry & T. Wagner
  15. E. Downs & Downs
  16. C. Furr & A. Furr
  17. D. Morris & B. Morris
  18. E. Mcgrew & S. Mcgrew
  19. J. Galford & S. Galford
  20. G. Wasko & P. Wasko
  21. M. Clay & L. Clay
  22.  Z. Young & M. Young
  23. D. Iorio & C. Micco
  24. B. Mckinnay & C. Lengemann
  25. R. Metzger & R. Metzger
  26. Z. McKibben & H. Fuller
  27. T. Johnson & T. Johnson
  28. D. Camp & C. Miller
  29. M. Bolitho & J. Bolitho
  30. A. Westrich & F. Westrich
  31. T. Csepe & C. Csepe
  32. J. O’Neill & A. Mammone

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

BHT Entry - October 5, 2019

Here are the boat ramp locations that we are launching from...

Portage Lakes Old State Park...

Pointview Ramp, Lake Milton

Long Point State Park, NY

2019 SPRING FLING
MAY 4, 2019
8:00am- 3:00p

RESULTS HERE

SPRING FLING ROSTER:

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. K. Pierce & J. Pierce
  8. B. Conner & S. Conner
  9. L. Maruna & M. Maruna
  10. J. Metrick & J. Metrick
  11. J. Jones & R. Loveland
  12. C. Furr & A. Harmon
  13. J. O’Neill & A. Mammone
  14. T. Johnston & T. Johnston
  15.  S. Pettry & T. Wagner
  16. M. Baker & K. Baker
  17.  R. Trogdon & T. Trogdon
  18. R. Gotham & S. Gotham
  19. R. Zide & J. Zide
  20. D. Iorio & C. Micco
  21. C. Vandeborne & J. Whitaker
  22. R. Helmuth & J. Helmuth
  23. R. Harris & K. Harris
  24. G. Tanner & V. Tanner
  25. R. Edwards & V. Edwards
  26. D. Witherup & L. Witherup
  27. A. Kistler & J. Raach
  28. J. Johnson & M. Johnson
  29. K. Burke & R. Burke
  30. M. Amedeo & M. Wemyss
  31. E. Mcgrew & S. Mcgrew
  32. J. Glockner & J. Glockner
  33. J. Whitaker & C. Vendeborne
  34. E. Brown & S. Brown
  35. J. Smith & P. Smith
  36. C. Wright & A. Wright
  37. T. Csepe & S. Csepe
  38. P. Swegheimer & E. Weriger

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

2019 MILTON MAGIC
June 8, 2019

8:00am- 3:00p

RESULTS HERE

MILTON MAGIC ROSTER:

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. R. Helmuth & J. Helmuth
  8. R. Zide & J. Zide
  9. M. Baker & K. Baker
  10. l. Maruna & M. Maruna
  11. R. Edwards & V. Edwards
  12. A. Kistler & J. Raach
  13. R. Gotham & S. Gotham
  14. D. Witherup & L. Witherup
  15. D. Iorio & C. Micco
  16. G. Tanner & V. Tanner
  17. G. Wasko & P. Wasko
  18. S. Pettry & T. Wagner
  19. J. Galford & S. Galford
  20. B. Conner & S. Conner
  21. C. Wright & A. Wright
  22. J. White & P. White
  23. A. Lawler & M. Cappaher
  24. C. Vandeborne & J. Whitaker
  25. T. Johnson & T. Johnson
  26. K. Burke & R. Burke
  27. N. Meyerrose & M. Watkins
  28. J. O’Neill & A. Mammone
  29. B. Fuller & C. Gordon

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

2019 WEEKEND GETAWAY
July 27, 2019

8:00am- 3:00p

RESULTS HERE

WEEKEND GETAWAY ROSTER:

  1. B. Reed & J. Reed (L)
  2. M. Williams & M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. R. Helmuth & J. Helmuth
  8. T. Bury & K. Beck-Powell
  9. A. Kistler & J. Raach
  10. R. Gotham & S. Gotham
  11. S. Hughes & L. Hughes
  12. J. Metrick & J. Metrick
  13. J. O’Neill & A. Mammone
  14. K. Hout & J. Hout
  15. D. Iorio & C. Micco
  16. B. Burford & C. Burford
  17. J. Lipo & S. Lipo
  18. J. Galford & S. Galford
  19. M. Clay & A. Clay
  20. R. Edwards & V. Edwards
  21. S. Guenot & T. Guenot
  22. S. Planty & T. Planty
  23. T. Gannoe & M. Keas
  24. K. Burke & B. Burke
  25. E. McGrew & S. McGrew
  26. J. Pflugh & K. Melko
  27. T. Johnston & T. Johnson
  28. C. Jones & K. Jones
  29. K. Grimes & L. Grimes
  30. B. Fuller & C. Gordon
  31. C. Ahmadian & J. Stoltz
  32. N. Prvonozac & T. Prvonozac

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

2019 SMALLIE SMASH
September 7, 2019
8:00am- 3:00p

ONLINE SIGN UP

SMALLIE SMASH ROSTER

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. J. Browning & T. Kachinski
  8. R. Helmuth & J. Helmuth
  9. R. Gotham & S. Gotham
  10. L. Maruna & M. Maruna
  11. S. Guenot & T. Guenot
  12. A. Kistler & J. Raach
  13. D. Gray & G. Spirk
  14. J. Lipo & S. Lipo
  15. D. Iorio & C. Micco
  16. C. Ahmadian & J. Stoltz
  17. B. Conner & S. Conner
  18. . S. Pettry & T. Wagoner
  19. T. Johnson & T. Johnson
  20. Z. McKibben & H. Fuller
  21. G. Wasko & P. Wasko
  22. J. O’Neill & A. Mammone
  23. C. Jones & K. Jones

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

Smallie Smash ~ 9-7-19

2019 FALL CLASSIC
OCTOBER 5, 2019
8:00am- 3:00p

ONLINE SIGN UP

FALL CLASSIC ROSTER

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. R. Helmuth & J. Helmuth
  8. P. Zavracky & S. Zavracky
  9. R. Gotham & S. Gotham
  10. L. Maruna & M. Maruna
  11. G. Tanner & V. Tanner
  12. S. Conner & B. Conner
  13. A. Kistler & J. Raach
  14. S. Pettry & T. Wagner
  15. E. Downs & Downs
  16. C. Furr & A. Furr
  17. D. Morris & B. Morris
  18. E. Mcgrew & S. Mcgrew
  19. J. Galford & S. Galford
  20. G. Wasko & P. Wasko
  21. M. Clay & L. Clay
  22.  Z. Young & M. Young
  23. D. Iorio & C. Micco
  24. B. Mckinnay & C. Lengemann
  25. R. Metzger & R. Metzger
  26. Z. McKibben & H. Fuller
  27. T. Johnson & T. Johnson
  28. D. Camp & C. Miller
  29. M. Bolitho & J. Bolitho
  30. A. Westrich & F. Westrich
  31. T. Csepe & C. Csepe
  32. J. O’Neill & A. Mammone

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

BHT Entry - October 5, 2019

2019 SPRING FLING
MAY 4, 2019
8:00am- 3:00p

RESULTS HERE

SPRING FLING ROSTER:

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. K. Pierce & J. Pierce
  8. B. Conner & S. Conner
  9. L. Maruna & M. Maruna
  10. J. Metrick & J. Metrick
  11. J. Jones & R. Loveland
  12. C. Furr & A. Harmon
  13. J. O’Neill & A. Mammone
  14. T. Johnston & T. Johnston
  15.  S. Pettry & T. Wagner
  16. M. Baker & K. Baker
  17.  R. Trogdon & T. Trogdon
  18. R. Gotham & S. Gotham
  19. R. Zide & J. Zide
  20. D. Iorio & C. Micco
  21. C. Vandeborne & J. Whitaker
  22. R. Helmuth & J. Helmuth
  23. R. Harris & K. Harris
  24. G. Tanner & V. Tanner
  25. R. Edwards & V. Edwards
  26. D. Witherup & L. Witherup
  27. A. Kistler & J. Raach
  28. J. Johnson & M. Johnson
  29. K. Burke & R. Burke
  30. M. Amedeo & M. Wemyss
  31. E. Mcgrew & S. Mcgrew
  32. J. Glockner & J. Glockner
  33. J. Whitaker & C. Vendeborne
  34. E. Brown & S. Brown
  35. J. Smith & P. Smith
  36. C. Wright & A. Wright
  37. T. Csepe & S. Csepe
  38. P. Swegheimer & E. Weriger

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

2019 MILTON MAGIC
June 8, 2019

8:00am- 3:00p

RESULTS HERE

MILTON MAGIC ROSTER:

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. R. Helmuth & J. Helmuth
  8. R. Zide & J. Zide
  9. M. Baker & K. Baker
  10. l. Maruna & M. Maruna
  11. R. Edwards & V. Edwards
  12. A. Kistler & J. Raach
  13. R. Gotham & S. Gotham
  14. D. Witherup & L. Witherup
  15. D. Iorio & C. Micco
  16. G. Tanner & V. Tanner
  17. G. Wasko & P. Wasko
  18. S. Pettry & T. Wagner
  19. J. Galford & S. Galford
  20. B. Conner & S. Conner
  21. C. Wright & A. Wright
  22. J. White & P. White
  23. A. Lawler & M. Cappaher
  24. C. Vandeborne & J. Whitaker
  25. T. Johnson & T. Johnson
  26. K. Burke & R. Burke
  27. N. Meyerrose & M. Watkins
  28. J. O’Neill & A. Mammone
  29. B. Fuller & C. Gordon

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

2019 WEEKEND GETAWAY
July 27, 2019

8:00am- 3:00p

RESULTS HERE

WEEKEND GETAWAY ROSTER:

  1. B. Reed & J. Reed (L)
  2. M. Williams & M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. R. Helmuth & J. Helmuth
  8. T. Bury & K. Beck-Powell
  9. A. Kistler & J. Raach
  10. R. Gotham & S. Gotham
  11. S. Hughes & L. Hughes
  12. J. Metrick & J. Metrick
  13. J. O’Neill & A. Mammone
  14. K. Hout & J. Hout
  15. D. Iorio & C. Micco
  16. B. Burford & C. Burford
  17. J. Lipo & S. Lipo
  18. J. Galford & S. Galford
  19. M. Clay & A. Clay
  20. R. Edwards & V. Edwards
  21. S. Guenot & T. Guenot
  22. S. Planty & T. Planty
  23. T. Gannoe & M. Keas
  24. K. Burke & B. Burke
  25. E. McGrew & S. McGrew
  26. J. Pflugh & K. Melko
  27. T. Johnston & T. Johnson
  28. C. Jones & K. Jones
  29. K. Grimes & L. Grimes
  30. B. Fuller & C. Gordon
  31. C. Ahmadian & J. Stoltz
  32. N. Prvonozac & T. Prvonozac

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

2019 SMALLIE SMASH
September 7, 2019
8:00am- 3:00p

ONLINE SIGN UP

SMALLIE SMASH ROSTER

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. J. Browning & T. Kachinski
  8. R. Helmuth & J. Helmuth
  9. R. Gotham & S. Gotham
  10. L. Maruna & M. Maruna
  11. S. Guenot & T. Guenot
  12. A. Kistler & J. Raach
  13. D. Gray & G. Spirk
  14. J. Lipo & S. Lipo
  15. D. Iorio & C. Micco
  16. C. Ahmadian & J. Stoltz
  17. B. Conner & S. Conner
  18. . S. Pettry & T. Wagoner
  19. T. Johnson & T. Johnson
  20. Z. McKibben & H. Fuller
  21. G. Wasko & P. Wasko
  22. J. O’Neill & A. Mammone
  23. C. Jones & K. Jones

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

Smallie Smash ~ 9-7-19

2019 FALL CLASSIC
OCTOBER 5, 2019
8:00am- 3:00p

ONLINE SIGN UP

FALL CLASSIC ROSTER

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. R. Helmuth & J. Helmuth
  8. P. Zavracky & S. Zavracky
  9. R. Gotham & S. Gotham
  10. L. Maruna & M. Maruna
  11. G. Tanner & V. Tanner
  12. S. Conner & B. Conner
  13. A. Kistler & J. Raach
  14. S. Pettry & T. Wagner
  15. E. Downs & Downs
  16. C. Furr & A. Furr
  17. D. Morris & B. Morris
  18. E. Mcgrew & S. Mcgrew
  19. J. Galford & S. Galford
  20. G. Wasko & P. Wasko
  21. M. Clay & L. Clay
  22.  Z. Young & M. Young
  23. D. Iorio & C. Micco
  24. B. Mckinnay & C. Lengemann
  25. R. Metzger & R. Metzger
  26. Z. McKibben & H. Fuller
  27. T. Johnson & T. Johnson
  28. D. Camp & C. Miller
  29. M. Bolitho & J. Bolitho
  30. A. Westrich & F. Westrich
  31. T. Csepe & C. Csepe
  32. J. O’Neill & A. Mammone

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

BHT Entry - October 5, 2019

2019 SPRING FLING
MAY 4, 2019
8:00am- 3:00p

RESULTS HERE

SPRING FLING ROSTER:

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. K. Pierce & J. Pierce
  8. B. Conner & S. Conner
  9. L. Maruna & M. Maruna
  10. J. Metrick & J. Metrick
  11. J. Jones & R. Loveland
  12. C. Furr & A. Harmon
  13. J. O’Neill & A. Mammone
  14. T. Johnston & T. Johnston
  15.  S. Pettry & T. Wagner
  16. M. Baker & K. Baker
  17.  R. Trogdon & T. Trogdon
  18. R. Gotham & S. Gotham
  19. R. Zide & J. Zide
  20. D. Iorio & C. Micco
  21. C. Vandeborne & J. Whitaker
  22. R. Helmuth & J. Helmuth
  23. R. Harris & K. Harris
  24. G. Tanner & V. Tanner
  25. R. Edwards & V. Edwards
  26. D. Witherup & L. Witherup
  27. A. Kistler & J. Raach
  28. J. Johnson & M. Johnson
  29. K. Burke & R. Burke
  30. M. Amedeo & M. Wemyss
  31. E. Mcgrew & S. Mcgrew
  32. J. Glockner & J. Glockner
  33. J. Whitaker & C. Vendeborne
  34. E. Brown & S. Brown
  35. J. Smith & P. Smith
  36. C. Wright & A. Wright
  37. T. Csepe & S. Csepe
  38. P. Swegheimer & E. Weriger

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

2019 MILTON MAGIC
June 8, 2019

8:00am- 3:00p

RESULTS HERE

MILTON MAGIC ROSTER:

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. R. Helmuth & J. Helmuth
  8. R. Zide & J. Zide
  9. M. Baker & K. Baker
  10. l. Maruna & M. Maruna
  11. R. Edwards & V. Edwards
  12. A. Kistler & J. Raach
  13. R. Gotham & S. Gotham
  14. D. Witherup & L. Witherup
  15. D. Iorio & C. Micco
  16. G. Tanner & V. Tanner
  17. G. Wasko & P. Wasko
  18. S. Pettry & T. Wagner
  19. J. Galford & S. Galford
  20. B. Conner & S. Conner
  21. C. Wright & A. Wright
  22. J. White & P. White
  23. A. Lawler & M. Cappaher
  24. C. Vandeborne & J. Whitaker
  25. T. Johnson & T. Johnson
  26. K. Burke & R. Burke
  27. N. Meyerrose & M. Watkins
  28. J. O’Neill & A. Mammone
  29. B. Fuller & C. Gordon

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

2019 WEEKEND GETAWAY
July 27, 2019

8:00am- 3:00p

RESULTS HERE

WEEKEND GETAWAY ROSTER:

  1. B. Reed & J. Reed (L)
  2. M. Williams & M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. R. Helmuth & J. Helmuth
  8. T. Bury & K. Beck-Powell
  9. A. Kistler & J. Raach
  10. R. Gotham & S. Gotham
  11. S. Hughes & L. Hughes
  12. J. Metrick & J. Metrick
  13. J. O’Neill & A. Mammone
  14. K. Hout & J. Hout
  15. D. Iorio & C. Micco
  16. B. Burford & C. Burford
  17. J. Lipo & S. Lipo
  18. J. Galford & S. Galford
  19. M. Clay & A. Clay
  20. R. Edwards & V. Edwards
  21. S. Guenot & T. Guenot
  22. S. Planty & T. Planty
  23. T. Gannoe & M. Keas
  24. K. Burke & B. Burke
  25. E. McGrew & S. McGrew
  26. J. Pflugh & K. Melko
  27. T. Johnston & T. Johnson
  28. C. Jones & K. Jones
  29. K. Grimes & L. Grimes
  30. B. Fuller & C. Gordon
  31. C. Ahmadian & J. Stoltz
  32. N. Prvonozac & T. Prvonozac

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

2019 SMALLIE SMASH
September 7, 2019
8:00am- 3:00p

ONLINE SIGN UP

SMALLIE SMASH ROSTER

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. J. Browning & T. Kachinski
  8. R. Helmuth & J. Helmuth
  9. R. Gotham & S. Gotham
  10. L. Maruna & M. Maruna
  11. S. Guenot & T. Guenot
  12. A. Kistler & J. Raach
  13. D. Gray & G. Spirk
  14. J. Lipo & S. Lipo
  15. D. Iorio & C. Micco
  16. C. Ahmadian & J. Stoltz
  17. B. Conner & S. Conner
  18. . S. Pettry & T. Wagoner
  19. T. Johnson & T. Johnson
  20. Z. McKibben & H. Fuller
  21. G. Wasko & P. Wasko
  22. J. O’Neill & A. Mammone
  23. C. Jones & K. Jones

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

Smallie Smash ~ 9-7-19

2019 FALL CLASSIC
OCTOBER 5, 2019
8:00am- 3:00p

ONLINE SIGN UP

FALL CLASSIC ROSTER

  1. B. Wilson ~ J. Reed (L)
  2. M. Williams ~ M. Williams (L)
  3. T. McKibben & T. McKibben (L)
  4. M. Schlarb & L. Schlarb (L)
  5. E. Everhart & L. Everhart (L)
  6. J. Smith & P. Smith (L)
  7. R. Helmuth & J. Helmuth
  8. P. Zavracky & S. Zavracky
  9. R. Gotham & S. Gotham
  10. L. Maruna & M. Maruna
  11. G. Tanner & V. Tanner
  12. S. Conner & B. Conner
  13. A. Kistler & J. Raach
  14. S. Pettry & T. Wagner
  15. E. Downs & Downs
  16. C. Furr & A. Furr
  17. D. Morris & B. Morris
  18. E. Mcgrew & S. Mcgrew
  19. J. Galford & S. Galford
  20. G. Wasko & P. Wasko
  21. M. Clay & L. Clay
  22.  Z. Young & M. Young
  23. D. Iorio & C. Micco
  24. B. Mckinnay & C. Lengemann
  25. R. Metzger & R. Metzger
  26. Z. McKibben & H. Fuller
  27. T. Johnson & T. Johnson
  28. D. Camp & C. Miller
  29. M. Bolitho & J. Bolitho
  30. A. Westrich & F. Westrich
  31. T. Csepe & C. Csepe
  32. J. O’Neill & A. Mammone

Crew Boats:
A. S. Westfall ~ W. Westfall
B. M. Licht ~ E. Licht

BHT Entry - October 5, 2019

Close Menu